Κυριακή, 21 Αυγούστου 2011

Ίντερ - Ολυμπιακός 2-2

Ο Ολυμπιακός αν και με δέκα παίκτες από το 30ο λεπτό έμεινε στο 2-2 την Ίντερ. Εξαιρετικοί Ουρτάδο και Μαρκάνο, δαίμονας ο Μιραλάς, μοιραίος ο Μέλμπεργκ.Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Ολυμπιακό που μέχρι το 30ο λεπτό είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, όμως η αστεία αποβολή του Μέλμπεργκ άλλαξε τη ροή του αγώνα. Παρόλα αυτά οι παίκτες του Ερνέστο Βαλβέρδε παίζοντας εξαιρετικά βρέθηκαν με 2-0 μπροστά στο σκορ χάρη στα γκολ των Φέισα και Μοδέστο.Στο δεύτερο μέρος η Ίντερ εκμεταλλεύτηκε την κούραση των παικτών του Ολυμπιακού και ισοφάρισε το ματς σε 2-2 με τον Πατσίνι να πετυχαίνει δυο γκολ. Μάλιστα ο Ιταλός έχασε άλλες δυο ευκαιρίες για να κάνει χατ-τρικ, αλλά οι επιλογές του ήταν άσχημες.Ο Ολυμπιακός έδωσε την πιο δυνατή φιλική αναμέτρηση του καλοκαιριού στην Γενεύη με αντίπαλο την Ίντερ, η οποία φέτος επιδιώκει να επιστρέψει στην κορυφή του ιταλικού ποδοσφαίρου με τον Γκασπερίνι στον πάγκο.

Ολυμπιακός: Κοστάνσο, Μέλμπεργκ, Παπαδόπουλος (Παπάζογλου 57'), Μαρκάνο, Μοδέστο, Ουρτάδο, Φέισα (Ποτουρίδης 76'), Φουστέρ (Μανιάτης 45'), Γέστε (Χολέμπας 56'), Φετφατζίδης (Χαβίτο 56'), Μιραλάς (Πάντελιτς 63')

Ίντερ: Σέζαρ, Σανέτι, Σαμουέλ (Ρανόκια 51'), Κίβου (Φαραόνι 74'), Ζoνάταν (Πάντεφ 45'), Μότα, Καμπιάσο (Κρισέτιγκ 90'), Όμπι, Άλβαρες (Πατσίνι 45'), Μιλίτο, Καστενιό (Σαντόν 64')

Κάρτες: Σάμουελ (κίτρινη 8'), Μέλμπεργκ (23' κίτρινη), Μπέλμπεργκ (κόκκινη-δεύτερη κίτρινη 28'), Μοδέστο (κίτρινη 29'),

Σκόρερ: 47' Φέισα, 68' Μοδέστο - 76' Πατσίνι, Πατσίνι 89'