Τρίτη 28 Σεπτεμβρίου 2010

Υπερθέαμα στο "Ροσαλέδα", 3-2 η Βιγιαρεάλ

Υπερθέαμα στο πρώτο ημίχρονο στο "Ροσαλέδα" με την Βιγιαρεάλ να παίρνει την νίκη με 3-2 επί της Μάλαγα και έτσι ανέβηκε στην 2η θέση με την Μπαρτσελόνα.Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 4' με τον Ελισέου, ο οποίος αποβλήθηκε στο 41', όταν το τελικό σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί.
Ο Σάντι Καθόρλα ισοφάρισε στο 21' και την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Τζουζέπε Ρόσι δύο λεπτά αργότερα με το τρίτο του γκολ στην χρονιά.Ο Ροντόν έφερε εκ νέου στα ίσα στο ματς στο 29', αλλά στο 33' ο Καθόρλα με το δεύτερο τέρμα του στο ματς διαμόρφωσε το τελικό 2-3.
ΜΑΛΑΓΑ: Ρουμπέν, Ιβάν Γκονθάλεθ (65' Σεμπαστιάν Γκονσάλες), Στάντσγκααρντ, Ουέλιγκτον, Μτίλινγκα (83' Χουάνμι), Σάντρο Σίλβα, Φερνάντο, Απόνιο (60' Μανού Τόρες), Κουΐνσι, Ελισέου, Ροντόν.
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ντιέγκο Λόπεθ, Άνχελ Λόπεθ, Μαρτσένα, Μουσάτσιο, Καπντεβίλα, Σένα, Μπόρχα Βαλέρο (85' Γκονσάλο), Καθόρλα, Μπρούνο Σοριάνο, Τζουζέπε Ρόσι (69' Κάνι), Νιλμάρ (81' Μάρκο Ρούμπεν).