Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου 2010

Κλαμπ Μπριζ-ΠΑΟΚ 1-1

Ένα γκολ του Στέλιου Μαλεζά στο 78ο λεπτό χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στον ΠΑΟΚ στην έδρα της Κλαμπ Μπριζ, όπου ο "δικέφαλος" απέσπασε το 1-1 και ξεκίνησε με θετικό τρόπο τις υποχρεώσεις του στον 4ο όμιλο του Europa League.
Το σκορ για τους Βέλγους είχε ανοίξει στο 61ο λεπτό ο πρώην παίκτης του Άρη, Ντορζ Κουεμάχα, αλλά μία κεφαλιά του Μαλεζά ήταν αρκετή για να φύγει ο ΠΑΟΚ με έναν βαθμό από το "Γιάν Μπρέιντελ Στάντιον".

Οι Βέλγοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη θα μπορούσε να πάρει ακόμα και τη νίκη, αφού στο φινάλε βρέθηκε πολύ κοντά και σε ένα δεύτερο γκολ.