Παρασκευή 6 Αυγούστου 2010

ΑΡΗΣ-ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ 2-2

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι ο Άρης τελικά κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε και σε συνδυασμό με το 1-2 του πρώτου ματς πέρασε στα play off του europa league.
Το σκορ άνοιξε ο Άρης στο(καλό του δεκάλεπτο από το 10 μέχρι το 20)στο 18 με κεφαλιά του Τσέζαρεκ από στημένη φάση.Στο 25 όμως το σουτ του Μπούργκχαρντ κόντραρε στον Γιάρο και κατέληξε στα δίχτυα.Ο αγώνας διακόπηκε για λίγο καθώς οπαδοί των Πολωνών επιτέθηκαν σε αυτούς του Άρη με καπνογόνα.Στο 66 οι Πολωνοί πήραν προβάδισμα καθώς το φάουλ του Μπούργκχαρντ βρήκε στο κεφάλι του Ναφτί και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Σηφάκη(σκορ που πήγαινε το ματς σε παράταση).Όμως ο Άρης δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και ο Τσέζαρεκ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι δώρο του Ρουμάνου διαιτητή και έδωσε την πρόκριση στον Άρη που περιμένει σήμερα αντίπαλο.

Aρης (Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο (86' Κουλουχέρης), Γκιάρο, Ναφτί (78' Πρίττας), Κάλβο (69' Τσεσνάουσκις), Τόχα, Τσέζαρεκ, Κόκε, Μισέλ, Χαβίτο
Γιαγκελόνια (Μιχάλ Πρόμπιερτς): Σαντομιέρσκι, Σκέρλα, Κούπιτς, Γκροζίτσκι, Χέρμες, Σίντκουι (46' Kατσχελάν), Νοραμπουένα, Μακουσέφσκι (51' Φρανκόφσκι), Γκρζίμπ, Μπούρκχαρντ (83' Λάτο), Κιγιάνσκας