Παρασκευή 30 Ιουλίου 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ 2-1

Την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να κάνει ο Ολυμπιακός και τελικά να πάρει την νίκη με 2-1 επί των Ισραηλινών.(video)
O κακός Ολυμπιακός του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι μαϊμού σε χέρι του Γκαλίτσιου που εκτέλεσε εύστοχα ο Μεντούγιανιν στο 18.Η εικόνα στο πρώτο ημίχρονο δεν άλλαξε με εξαίρεση μία ευκαιρία με τον Ντουντού.Στο δεύτερο ημίχρονο η Μακάμπι έμεινε με δέκα παίχτες και σε συνδυασμό με την είσοδο  του Ζαϊρί στο ματς που σκόραρε στο 66 ένα καταπληκτικό γκολ με σουτ έξω από την περιοχή όλα άλλαξαν.Ο Ολυμπιακός στο 73 έκανε και το 2-1 μετά από σέντρα του Χολέμπας και  σουτ του Ρόμενταλ από το ύψος του πέναλτι.Ο Ολυμπιακός την ερχόμενη Πέμπτη πάει στο Ισραήλ να σφραγίσει την πρόκριση.Οι ενδεκάδες:

Ολυμπιακός:(Έβαλντ Λίνεν): Νικοπολίδης, Μοντέστο, Μέλμπεργκ, Χολέμπας, Ντιόγκο, Ντάρμπισαϊρ (58 Μήτρογλου), Ρόμενταλ (84' Ιμπαγκάσα), Ντουντού, Γκαλίτσιος, Μιραλάς (51' Ζαϊρί), Μαρέσκα
Μακάμπι Τελ Αβίβ: (Γιόσι Μισράχι): Στράουμπερ, Σάμπαν, Στρουλ. Νιβάλντο, Μπάνιγκ, Σιντιμπέ, Ζιβ, Ιτζχκι (72' Αβιντόρ), Κολαούτι (62' Γεϊνί), Μεντουνιανίν (83' Μπουζάγκλο)