Πέμπτη 4 Νοεμβρίου 2010

Συναρπαστικό παιχνίδι στο "Σαν Σίρο"!

Με γκολ του Πέδρο Λεόν στο 94ο λεπτό, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε ισοπαλία 2-2 στο "Σαν Σίρο" από τη Μίλαν, που... πίστεψε πως είχε νικήσει με τα δύο γκολ του Πίπο Ιντζάγκι στο μεγάλο ντέρμπι του εβδόμου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Μαδριλένοι έχουν πια 10 βαθμούς ενώ οι "ροσονέρι" πέντε. Ετσι λοιπόν, οι "μερένχες" εξασφάλισαν και μαθηματικά την πρόκρισή τους στους "16" τη διοργάνωσης αφού ακόμα και αν ηττηθούν στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια, είναι εξασφαλισμένοι με τους 10 βαθμούς που έχουν μαζέψει εώς τώρα.

Η δεύτερη αλλαγή του Ζοσέ Μουρίνιο (Μπενζεμά) έβγαλε σε θέση βολής τη... δεύτερη (Λεόν) και το πλασέ του νεαρού άφησε... στον τόπο τη Μίλαν και έφερε το παιχνίδια στα ίσια.

Ο Αγιαξ ήταν καλύτερος σστη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα όμως η Οσέρ δεν... καταλάβαινε τίποτα. Ούτε καν από την ισοφάριση του Αλντερβαϊρελντ (79') στο γκολ που είχε πετύχει από νωρίς ο Σαμαριτανό (9'). Με ήρωα τον Λανζίλ που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 84ο λεπτό, πέτυχε την πρώτη νίκη της στη διοργάνωση.

Σκόρερ: 9΄ Σαμαριτάνο, 84΄ Λανζέλ - 79΄ Αλντερβάιρελντ
Διαιτητής: Μαρκ Κλάτενμπεργκ (Αγγλία)
Κίτρινες: Φαν ντερ Βιλ, Σουάρες, Βερτόνγκεν