Σάββατο 14 Αυγούστου 2010

ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΜΑΡΣΕΪΓ

Τη δεύτερή της ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια υπέστη η περσινή πρωταθλήτρια Μαρσέιγ, η οποία στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Ligue 1, γνώρισε την ήττα με 3-2 στην έδρα της Βαλενσιέν.Μάλιστα η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάμπ κινδύνευσε με συντριβή, αφού στο 62ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 3-0, αλλά χάρη σε γκολ των Ταϊβό και Αγιέ στο τελευταίο δεκάλεπτο, περιόρισε την ήττα της.Από τα υπόλοιπα αποτελέσματα ξεχώρισε το εντυπωσιακό "διπλό" της Ρεν μέσα στην έδρα της Νανσί με 3-0, με τους γηπεδούχους όμως να αγωνίζονται με δέκα παίκτες από το 13ο λεπτό, μετά την αποβολή του Ν'Ντιαγιέ.

Αναβλήθηκε το ντέρμπι μεταξύ της Μονακό και της Μονπελιέ, ενώ η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή με τρεις ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις: Μπορντό-Τουλούζ, Καέν-Λιόν και Λιλ-Παρί Σεν Ζερμέν.